Alberto Puig od 2027 roku przestanie pełnić obowiązki menadżera fabrycznego zespołu Hondy w MotoGP.
Puig był menadżerem Hondy w MotoGP od 2018 roku, zastępując na tym stanowisku Livio Suppo.
Od przyszłego roku Puig zostanie doradcą zespołu. Otwiera to drzwi dla Davide Brivio, aktualnego menadżera zespołu Trackhouse.