Aleix Espargaro wystartuje z pole position do GP Argentyny!

Aleix Espargaro ustanawia najlepszy rezultat podczas kwalifikacji i wystartuje do jutrzejszego wyścigu z pole position. Zawodnik Aprilii do swojego dwusetnego wyścigu w klasie MotoGP wystartuje z pierwszego miejsca. Obok niego w pierwszym rzędzie ustawi się Jorge Martin oraz Luca Marini!

W Q1 o dwa miejsca gwarantujące awans do Q2 i walkę o pole position rywalizowali Miguel Oliveira, Pecco Bagnaia, Takaaki Nakagami, Franco Morbidelli, Enea Bastianini, Pol Espargaro, Remy Gardner, Alex Marquez, Raul Fernandez, Andrea Dovizioso, Stefan Bradl, Di Giannantonio oraz Daryn Binder.

Po pierwszym stincie awansu do Q2 bliżej był Takaaki Nakagami wraz z Eneą Bastianinim. Problemy z poskładaniem dobrego okrążenia w pierwszym stincie miał zeszłoroczny wicemistrz świata, Pecco Bagnaia. Ducati Włocha było zbyt nerwowe na wyjściach z zakrętów, co uniemożliwiało skręcenie dobrego okrążenia.

Źle zaczął drugi stint Enea Bastianini. Uślizg przodu w pierwszym  zakręcie pozbawił Włocha awansu do Q2. Dobrze za to drugi przejazd zaczął Pecco Bagnaia, który przez chwilę był na pierwszym miejscu. Finalnie Włoch ukończył Q1 dopiero na czwartej pozycji i do jutrzejszego wyścigu wystartuje z czternastej pozycji.

Do Q2 z czasem 1:38.501 zameldował się Pol Espargaro, wraz z nim Takaaki Nakagami, który jeszcze wczoraj rano nie był dostępny na liście startowej z powodu uzyskania pozytywnego wyniku testu na koronawirusa.

Źle rozpoczęło się Q2 dla Joana Mira. Suzuki Hiszpana napotkały jakieś problemy i mechanicy w pośpiechu przerzucali opony na drugą maszynę mistrza Świata MotoGP z 2020 roku.

Najlepszy czas pierwszego stintu w Q2 uzyskał Aleix Espargaro przed Jorge Martinem, Fabio Quartararo oraz Jackiem Millerem, który po przejechaniu szybkiego okrążenia zaliczył uślizg przodu na dohamowaniu do pierwszego zakrętu i doszczętnie uszkodził swoje Ducati.

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło pomiędzy Fabio Quartararo, a Jackiem Millerem podczas drugiego przejazdu w Q2. Fabio będąc na szybkim okrazeniu musiał ratować się gwałtownym hamowaniem, aby nie wjechać w motocykl Ducati Jacka Millera, który jechał strasznie wolno na linii wyścigowej.

Najszybszym zawodnikiem w kwalifikacjach okazał się Aleix Espargaro, dla którego będzie to dwusetny start w klasie MotoGP. Jest to również pierwsze pole position dla zespołu Aprilii w klasie MotoGP. Drugi czas ustanowił Jorge Martin, z trzeciej pozycji do jutrzejszego wyścigu wystartuje Luca Marini. Brat Valentino Rossiego po kwalifikacjach podziękował zespołowi, który w około 8 godzin przygotował motocykl i boksy przez problemy z transportem sprzętu na tor.