Alex Rins zawodnikiem LCR Hondy od 2023 roku

Saga z zawodnikiem Suzuki dobiegła końca. Po tym jak Suzuki ogłosiło, że odchodzi z MotoGP z końcem 2022 roku, Joan Mir i Alex Rins musieli poszukać nowego pracodawcy, jeżeli chcieli utrzymać się w Królowej sportów motocyklowych w przyszłym roku. Temu drugiemu właśnie się to udało. LCR Honda poinformowała na swoim portalu na Facebook’u, że Alex Rins w przyszłym sezonie będzie startował w ich barwach.

Z przyjemnością ogłaszam, że Álex Rins będzie zawodnikiem LCR Honda CASTROL w 2023 roku. Właśnie zakończyliśmy podpisywanie umowy, wszystkie 3 strony, więc w końcu możemy to ogłosić. Rins jest doświadczonym, szybkim jeźdźcem i finiszującym na podium. To bogate doświadczenie w połączeniu ze zdolnością Rinsa do przekazywania precyzyjnych sugestii swoim technikom, jak słyszałem, z pewnością pomoże nam ulepszyć nasz pakiet, mając na celu walkę o większą ilość podium”. – Lucio Cecchinello

We are pleased to announce the signing of Álex Rins on a two-year contract with us and Honda Racing Corporation.

Lucio…

Opublikowany przez LCR Honda Team Wtorek, 19 lipca 2022

Z słów Lucio można wyczytać, że Alex otrzyma pełne wsparcie Hondy, co oznacza, że będzie traktowany jak zawodnik fabryczny.