Alex Rins zawodnikiem LCR Hondy od 2023 roku

Saga z zawodnikiem Suzuki dobiegła końca. Po tym jak Suzuki ogłosiło, że odchodzi z MotoGP z końcem 2022 roku, Joan Mir i Alex Rins musieli poszukać nowego pracodawcy, jeżeli chcieli utrzymać się w Królowej sportów motocyklowych w przyszłym roku. Temu drugiemu właśnie się to udało. LCR Honda poinformowała na swoim portalu na Facebook’u, że Alex Rins w przyszłym sezonie będzie startował w ich barwach.

Z przyjemnością ogłaszam, że Álex Rins będzie zawodnikiem LCR Honda CASTROL w 2023 roku. Właśnie zakończyliśmy podpisywanie umowy, wszystkie 3 strony, więc w końcu możemy to ogłosić. Rins jest doświadczonym, szybkim jeźdźcem i finiszującym na podium. To bogate doświadczenie w połączeniu ze zdolnością Rinsa do przekazywania precyzyjnych sugestii swoim technikom, jak słyszałem, z pewnością pomoże nam ulepszyć nasz pakiet, mając na celu walkę o większą ilość podium”. – Lucio Cecchinello

We are pleased to announce the signing of Álex Rins on a two-year contract with us and Honda Racing Corporation.

Lucio…

Opublikowany przez LCR Honda Team Wtorek, 19 lipca 2022

Z słów Lucio można wyczytać, że Alex otrzyma pełne wsparcie Hondy, co oznacza, że będzie traktowany jak zawodnik fabryczny.

Nasze Social Media

Podoba Ci się nasza twórczość?

Postaw mi kawę na buycoffee.to