Andrea Dovizioso po GP San Marino odchodzi z MotoGP! Zastąpi go Cal Crutchlow

Powrót Andrei Dovizioso do MotoGP po ponad roku przerwy nie poszedł po myśli Włocha. Ostatecznie po Grand Prix San Marino Włoch pożegna się z MotoGP, a jego miejsce w zespole WithU Yamaha RNF przejmie Cal Crutchlow, kierowca rozwojowy Yamahy.

Byliśmy bardzo szczęśliwi w zeszłym roku, że [Andrea Dovizioso] był dostępny i chętny do przyłączenia się do naszego programu MotoGP, kiedy Franky przeszedł do zespołu fabrycznego zespołu Yamahy, tworząc w ten sposób potrzebę zastąpienia kierowcy na pozostałą część sezonu 2021. Ogromna wiedza, doświadczenie i metoryczny charakter cieszył się dużym zainteresowaniem Yamahy i zespołu RNF.

Andrea starał się wydobyć maksymalny potencjał z M1 i dlatego wyniki nie były satysfakcjonujące, co wywołało zrozumiałą frustrację Andrei. Ostatecznie podczas letniej przerwy poinformował nas, że chce przejść na emeryturę przed końcem sezonu.

Po wzajemnych dyskusjach uznano za właściwe, aby Andrea wziął udział w swoim ostatnim wyścigu w Misano w swoim rodzinnym Grand Prix. Oczywiście Yamaha będzie nadal udzielać „Doviemu” pełne wsparcie przez następne trzy wyścigi. W międzyczasie cieszmy się jego ostatnimi trzema wyścigami.” – Lin Jarvis, dyrektor zarządzający Yamaha Motor Racing

Niestety, w ostatnich latach MotoGP bardzo się zmieniło. Od tego czasu sytuacja jest zupełnie inna: nigdy nie czułem się komfortowo z motocyklem [Yamahy] i nie byłem w stanie w pełni wykorzystać jego potencjału pomimo cennej i ciągłej pomocy zespołu i całej fabryki.

Wyniki były negatywne, ale poza tym nadal uważam to za bardzo ważne doświadczenie życiowe. Przy tak wielu trudnościach trzeba umieć dobrze zarządzać sytuacją i emocjami. Nie osiągnęliśmy zamierzonych celów, ale konsultacje z technikami Yamahy i moim zespołem zawsze były pozytywne i konstruktywne, zarówno dla nich, jak i dla mnie. Relacja pozostała lojalna i profesjonalnie interesująca nawet w najbardziej krytycznych momentach: nie było tak oczywiste, że tak się stanie.

Za to wszystko i za ich wsparcie dziękuję Yamasze, RNF Racing Team, WithU i innym sponsorom zaangażowanym w projekt. Nie poszło tak, jak się spodziewaliśmy, ale dobrze było spróbować. Moja przygoda zakończy się Misano, ale relacje ze wszystkimi osobami zaangażowanymi w to wyzwanie pozostaną na zawsze nienaruszone. Dziękuję wszystkim.” – Andrea Dovizioso

Źródło, Yamaha MotoGP

Nasze Social Media

Podoba Ci się nasza twórczość?

Postaw mi kawę na buycoffee.to