Augusto Fernandez, zawodnik rozwojowy Yamahy wystartuje z dziką kartą podczas zbliżającego się Grand Prix Katalonii w Barcelonie.
Tak samo jak miało to miejsce podczas Grand Prix Hiszpanii w Jerez, celem Hiszpańskiego zawodnika na zbliżające się Grand Prix jest przyspieszenie rozwoju motocykla japońskiego producenta.
Dla Augusto runda w Barcelonie będzie jego 50. startem w motocyklowych mistrzostwach Świata MotoGP. W sezonach 2023-24 Hiszpan startował w zespole Tech3.