Bartłomiej Lewandowski po testach Team LRP Poland w Le Mans

Bartłomiej Lewandowski, szef i jednocześnie jeden z zawodników Team LRP Poland podsumował dwudniowe testy na torze Le Mans. Dla polskiego zespołu będzie to już ósmy start w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans.

„Pierwszego z dwóch dni testów skupialiśmy się na ustawieniu motocykla i dopracowaniu wszystkich detali – mówi szef i zawodnik Team LRP Poland, Bartłomiej Lewandowski. – Drugiego dnia mogliśmy podkręcić tempo i choć pogoda nie była najlepsza, to na przesychającym torze utrzymywaliśmy takie same tempo, jak rok temu na suchej nawierzchni. To bardzo dobry znak. Cały zespół pracował bardzo ciężko, a jednocześnie testy upłynęły nam w bardzo dobrej atmosferze, dlatego tym bardziej nie możemy doczekać się wyścigu. Po rewelacyjnym sezonie 2020, ubiegły rok był dla nas trudnym sprawdzianem i upłynął m.in. pod znakiem kontuzji, ale wracamy silniejsi i chcemy znów walczyć w czołówce mistrzostw świata. Tradycyjnie także liczymy na gorący doping polskich kibiców, którzy po dwuletniej przerwie znów będą mogli oglądać wyścigi w Le Mans nie tylko przed telewizorami, ale także z trybun”.

24-godzinny wyścig na torze Le Mans rozpocznie się już za dwa tygodnie, 16 kwietnia o godzinie 15:00. Relacja będzie dostępna na platformie Eurosport od startu do mety.

Źródło, Informacja Prasowa zespołu Team LRP Poland