Aleix Espargaro i Maverick Vinales zostają z Aprilią do 2024 roku!

Aleix Espargaro i Maverick Vinales przedłużyli swoje umowy z fabrycznym zespołem Aprilii do końca 2024 roku! Aleix Espargaro dołączył do Aprilii w 2017 roku i jest głównym odpowiedzialnym za rozwój Włoskiego zespołu. W tym sezonie wygrał wyścig, trzy razy stał na trzecim miejscu podium i jest jednym z pretendentów do zdobycia mistrzowskiego tytułu. Maverick Vinales startuje we Włoskim zespole od połowy 2021 roku, po tym jak Yamaha rozwiązała z nim umowę w połowie sezonu.

Aleix Espargaro: „To potwierdzenie było właśnie tym, co zalecił lekarz. Ciężko razem pracowaliśmy i razem dorastaliśmy. Byliśmy nadzieją, teraz jesteśmy rzeczywistością. Już w 2021 roku widzieliśmy wyraźne oznaki naszych kroków naprzód i teraz jesteśmy w stanie konsekwentnie walczyć z najlepszymi na świecie. Kontynuowanie tego z Aprilią jest dla mnie powodem do dumy. Możemy rozwijać się jeszcze bardziej i chcemy to pokazać na torze.”

Maverick Viñales: „Jestem niezmiernie szczęśliwy, że mogę kontynuować moją pracę w Aprilia Racing. Teraz nasze horyzonty się poszerzają i będziemy mogli nieprzerwanie pracować, aby osiągać ambitne cele. Wierzę w ten projekt i cieszę się, że mogę być jego częścią. Znalazłem fantastyczne środowisko w Aprilii, a to potwierdzenie daje mi spokój ducha, aby rozwijać się tak, jak ten zespół i na który zasługuję.”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nasze Social Media

Podoba Ci się nasza twórczość?

Postaw mi kawę na buycoffee.to