Fabio Quartararo przedłuża kontrakt z Yamahą do 2024 roku

Tuż przed Grand Prix Katalonii na torze w Barcelonie Yamaha poinformowała o przedłużeniu kontraktu z Fabio Quartarao, który wygasał pod koniec tego roku. Fabio zawodnikiem fabrycznej Yamahy jest od 2021 roku. Debiut w fabrycznym zespole zaliczył doskonale zostając mistrzem Świata.

Z radością ogłaszam wszystkim, że pozostanę w Yamasze jeszcze przez dwa lata. W przeszłości przejście do MotoGP z Yamahą, a później do zespołu fabrycznego, było oczywistym. Yamaha wierzyła we mnie od samego początku i tego nie lekceważę. Ale biorąc to pod uwagę, ta nowa umowa była poważną decyzją. Jestem w świetnym momencie w mojej karierze, więc podjęcie tej decyzji zajęło mi trochę więcej czasu. Wierzę w projekt Yamaha MotoGP i czuję, że Yamaha jest naprawdę zmotywowana. A teraz, gdy oficjalnie potwierdziliśmy naszą decyzję o wspólnym kontynuowaniu tej ścieżki, możemy w pełni skupić się na bieżącym sezonie. Chcę powiedzieć „Dzięki!” Do ludzi wokół mnie, którzy zawsze mi pomagają i wspierają, a także do fanów, którzy mnie dopingują. Naprawdę doceniam całe wsparcie.” Fabio Quartararo

Jak sam zawodnik podkreślił w komunikacie prasowym, podjęcie decyzji o pozostaniu w Japońskim zespole trochę zajęło czasu. Sam Fabio nie ukrywał, że rozmawiał z wszystkimi, a pozostanie w zespole sponsorowanym przez napoje energetyczne Monster zależało od tego jaki zespół obierze cel. Dla Yamahy byłby to cios ostateczny gdyby po stracie dwóch motocykli w przyszłym sezonie stracili jeszcze mistrza Świata.

Źródło Monster Yamaha MotoGP