Gresini Racing potwierdza skład na 2023 rok

Gresini Racing przed wyścigiem o Grand Prix Holandii potwierdziło skład na przyszły sezon. Na motocyklach Ducati w barwach Gresini w przyszłym roku wystąpi Fabio di Gianntonio wraz z Alexem Marquezem, który po trzech latach rozstaje się z Hondą.

Potwierdzenie Fabio i Alexa oznacza, że z zespołu wypada Enea Bastianini, który niemal na pewno w przyszłym roku będzie rywalizował na motocyklu zespołu Ducati. Wiele się mówi o fabrycznym zespole, jednak może być to też zespół Pramaca. Oficjalne potwierdzenie powinniśmy uzyskać na początku przyszłego tygodnia.

Składy zespołów MotoGP na sezon 2023

Alex Marquez: „Jestem naprawdę szczęśliwy, mogąc ogłosić, że dołączę do zespołu Gresini, a także jestem bardzo podekscytowany rozpoczęciem tej nowej przygody: zmiana była dla mnie kluczowa, aby odzyskać ten sam rodzaj motywacja, którą miałem, kiedy po raz pierwszy dołączyłem do tej klasy. To była dla mnie najlepsza opcja, z zespołem, który pomógł w pisaniu historii tych mistrzostw. Chciałbym podziękować Nadii, Carlo i całemu personelowi Gresini Racing za wiarę we mnie. Nadal mam pół sezonu, aby dać z siebie wszystko, zanim zacznę 2023 z najwyższą motywacją.

Fabio Di Gianntonio: „Bardzo się cieszę, że mogę rozszerzyć współpracę z tym zespołem, który jest dla mnie jak rodzina. Ciągłość jest kluczem w MotoGP, aby móc pracować nad sobą, aby być jak najlepszym. Od jakiegoś czasu pracowaliśmy nad przedłużeniem umowy i teraz możemy to wreszcie ogłosić. Oczywiście cele będą wyższe: wykorzystamy drugą część sezonu, aby poprawić nasze wyniki, a w przyszłym roku chcę zrobić ten krok na przód.

Fabio i Alex w przyszłym roku będą startowali na Ducati Desmosedici GP22 z tego sezonu.

Źródło, MotoGP