Jack Miller podpisał kontrakt z Red Bull KTM do końca 2024 roku

Jack Miller podpisał kontrakt z Red Bull KTM do końca 2024 roku i w przyszłym sezonie będzie występował u boku Brada Bindera, oznacza to, że z zespołem KTM pożegna się po tym sezonie Miguel Oliveira.

Składy zespołów MotoGP na sezon 2023 

Francesco Guidotti, kierownik zespołu Red Bull KTM Factory Racing: „Posiadanie Jacka u boku Brada w naszym zespole oznacza, że ​​mamy kolejny mocny atut. Znam go dobrze, wiem jak lubi pracować i co może wnieść do zespołu. Wierzę, że jego charakter i sposób, w jaki będzie jeździł i pchał KTM RC16, bardzo nam pomoże na tym etapie naszego projektu. Podobnie jak Brad, Jack jest czystym zawodnikiem: znajdzie granice i maksimum w każdych warunkach i w każdym pakiecie, a mimo to idzie po to, aby uzyskać dobry wynik, a to dość rzadka cecha. Kolejne dwa sezony będą ekscytujące!

Pit Beirer, dyrektor KTM Motorsports: „Oczywiście znamy Jacka odkąd zrobił boom dzięki Aki i naszemu programowi Moto3. To wielka przyjemność, że możemy wprowadzić zawodnika o jego umiejętnościach do naszej struktury MotoGP. Wywarł na nas pozytywne wrażenie i utrzymywaliśmy kontakt. Podejście Jacka do wyścigów są bardzo podobne do naszego. Jestem bardzo dumny, że ponownie wraca do Red Bull KTM i będzie wspaniałym uzupełnieniem naszej misji.

Źródło KTM