Joan Mir nie wystartuje w GP San Marino

Joan Mir niestety z powodu kontuzji nie wystartuje w Grand Prix San Marino. Zawodnik Suzuki uległ wypadkowi podczas GP Austrii i złamał prawą kostkę.

Lekarze zalecili mistrzowi Świata z 2020 roku 15-dniowy odpoczynek. Oznacza to brak możliwości udziału w Grand Prix San Marino, które odbędzie się za około dwa tygodnie. Zawodnika Suzuki powinniśmy zobaczyć podczas Grand Prix Aragonii.

Na ten moment nie wiadomo kto zastąpi Mira podczas kolejnej rundy MotoGP. Sylvain Guintoli podczas długodystansowych mistrzostw Świata FIM EWC na Suzuce uległ wypadkowi i jego stan zdrowia jest niepewny.

„Po przejściu kilku badań lekarze zalecili mi 15-dniowy odpoczynek i kolejną ocenę po tym okresie. Niestety przegapię wyścig w Misano, ale jestem przekonany, że mogę wrócić do Aragonii.

Chciałbym podziękować Dainese i AGV za ochronę mnie i uniknięcie poważniejszej kontuzji po ciężkim wypadku, który miałem w niedzielę. To był ciężki sezon, ale jestem przekonany, że wrócimy silniejsi, aby przynieść więcej dobrych chwil mojemu zespołowi i wszystkim, którzy mnie wspierają”. – Joan Mir

Bardzo mi przykro z powodu Joan. W tym trudnym sezonie wciąż pojawiają się problemy. W każdym razie powinniśmy pozostać optymistyczni. Wypadek był naprawdę poważny i ostatecznie kontuzja jest poważna, ale mogło być gorzej, więc bądźmy pozytywnie nastawieni i zobaczmy, jak wyzdrowieje w ciągu następnych 15 dni, aby być gotowym na Aragonię.” – Livio Suppo

Źródło, MotoGP