Jorge Martin wygrywa Grand Prix Niemiec

Jorge Martin wygrywa niedzielny wyścig podczas Grand Prix Niemiec na torze Sachsenring! Drugie miejsce zdobywa Francesco Bagnaia, podium uzupełnia Johann Zarco!

Niedzielny wyścig odbywał się przy idealnych warunkach pogodowych. Temperatura powietrza wynosiła 27°C, natomiast temperatura asfaltu zbliżała się do 50°C.

Do wyścigu nie przystąpił Marc Marquez, który na rozgrzewce zaliczył potężną wywrotkę i doznał mikropęknięcia lewego kciuka. Zawodnik przez sztab medyczny został dopuszczony do wyścigu, jednak sam Marquez zrezygnował ze startu na torze, na którym wygrywał aż jedenaście razy, a osiem w klasie MotoGP.

Na czele wyścigu wyszedł Jorge Martin, zwycięzca sobotniego wyścigu sprinterskiego. Tuż za nim jechał aktualny mistrz Świata Francesco Bagnaia.

Na 12 okrążeń do końca wywrotkę zaliczył Brad Binder, jadący na trzecim miejscu. Zawodnik KTM’a za szybko wjechał w ósmy zakręt i nie zdołał utrzymać się na torze i niestety pożegnał się z wyścigiem.

Na dziesięć okrążeń do końca na prowadzenie wysunął się zawodnik fabrycznego zespołu Ducati, Francesco Bagnaia wyprzedzając zawodnika Prima Pramac Racing, Jorge Martina w jedenastym zakręcie. Na trzeciej pozycji jechał drugi zawodnik Pramaca, Johann Zarco. Jednak jego strata do czołowej dwójki wynosiła około pięć sekund.

Na sześć okrążeń do mety Hiszpan odzyskał prowadzenie wyprzedzając Włocha w tym samym miejscu, w którym on odebrał mu prowadzenie kilka okrążeń wcześniej. Ostatecznie to Hiszpan wyszedł górą w wyścigu po pięknej walce obu zawodników o wygraną na torze Sachsenring.

POSRIDERNATTEAM
1Jorge MartinSPAPramac Ducati (GP23)
2Francesco BagnaiaITADucati Lenovo (GP23)
3Johann ZarcoFRAPramac Ducati (GP23)
4Marco BezzecchiITAMooney VR46 Ducati (GP22)
5Luca MariniITAMooney VR46 Ducati (GP22)
6Jack MillerAUSRed Bull KTM (RC16)
7Alex MarquezSPAGresini Ducati (GP22)
8Enea BastianiniITADucati Lenovo (GP23)
9Fabio Di GiannantonioITAGresini Ducati (GP22)
10Miguel OliveiraPORRNF Aprilia (RS-GP22)
11Augusto FernandezSPATech3 GASGAS (RC16)*
12Franco MorbidelliITAMonster Yamaha (YZR-M1)
13Fabio QuartararoFRAMonster Yamaha (YZR-M1)
14Takaaki NakagamiJPNLCR Honda (RC213V)
15Raul FernandezSPARNF Aprilia (RS-GP22)
16Aleix EspargaroSPAAprilia Factory (RS-GP23)
17Jonas FolgerGERTech3 GASGAS (RC16)
 Brad BinderRSARed Bull KTM (RC16)
 Maverick ViñalesSPAAprilia Factory (RS-GP23)
Źródło, Crash.net