Jorge Martin wygrywa kwalifikacje do GP Stanów Zjednoczonych na torze w Austin!

Jorge Martin uzyskuje najlepszy czas i do jutrzejszego wyścigu na torze w Austin ustawi się na pierwszej pozycji. Drugi rząd uzupełni Jack Miller oraz Pecco Bagnaia.

Najlepszy czas w Q1 uzyskał Jorge Martin. Drugi rezultat uzyskał Alex Rins. Obaj zawodnicy zaliczyli awans do Q2. Ciekawostką jest, że obaj zawodnicy w poprzedniej rundzie GP stali na podium. Wywrotki w pierwszej części kwalifikacji zaliczył Darryn Binder, Alex Marquz, Raul Fernandez oraz Aleix Espargaro, który wygrał ostatni wyścig w Argentynie.

Na początku Q2 niegroźną wywrotkę zaliczył Enea Bastianini, który od razu podniósł motocykl i ruszył do swoich boksów. Na szybkim kółko wywrotkę zaliczył również mistrz Świata, Fabio Quartararo.

Po pierwszej stincie w Q2 pierwszy rząd dla zawodników Ducati. Pierwszy czas uzyskał Jack Miller (2:02,327) przed Francesco Bagnaią i Jorge Martinem, który awansował do Q2 z Q1.

Drugi stint również należał do zawodników Ducati. Jack Miller z czasem 2:02,042 ustanowił nowy rekord toru i ustanowił się na pierwszej pozycji. W końcówce sesji najlepsze okrążenie uzyskał Jorge Martin i ustanowił nowy rekord toru, z czasem 2:02,039 wyprzedzając Jacka Millera tylko o 0,003 sek!

PS. Pierwsza piątka to zawodnicy Ducati. Ktoś tak obstawiłby po pierwszych dwóch rundach sezonu?