Kamil Krzemień opuszcza Team LRP Poland. Zespół z nowym składem w MŚ FIM EWC

Kamil Krzemień po dwóch latach opuszcza Team LRP Poland i skupia się tym sezonie na startach w międzynarodowych, motocyklowych mistrzostwach Niemiec IDM Superbike jako fabryczny zawodnik BMW.

Team LRP Poland do długodystansowych mistrzostw Świata FIM EWC wystartuje w składzie Bartłomiej Lewandowski, Dominik Vincon, Bartłomiej Morański oraz Stefan Kerschbaumer, który w poprzednich latach reprezentował barwy LRP Poland.

„Naszą misją od samego początku jest promowanie Polski i polskich talentów w świecie motorsportu – mówi szef i zawodnik zespołu, Bartłomiej Lewandowski. – Spędziliśmy razem z Kamilem bardzo owocne dwa sezony i jesteśmy dumni, że daliśmy mu szansę zaimponowania BMW i zostania fabrycznym zawodnikiem marki, z którą blisko współpracujemy od lat. To dla Kamila życiowa szansa, dlatego rozumiemy jego decyzję i trzymamy za niego kciuki. Jednocześnie cieszę się, że będziemy mogli ponownie współpracować ze Stefanem, a także dać szansę Bartłomiejowi Morańskiemu, który jest kolejnym młodym i utalentowanym polskim zawodnikiem”.

„To były dwa ekscytujące i pełne przygód sezony a ja będę bardzo miło wspominał nasze starty w FIM EWC na motocyklu w specyfikacji długodystansowej, ale nadszedł czas na nowe wyzwania – dodaje Kamil Krzemień. – W tym roku chciałbym w pełni wykorzystać szansę, jaką otrzymałem i jako fabryczny zawodnik BMW skupić się w całości na mistrzostwach IDM Superbike, które zaczynają się już niedługo. Rozstajemy się z zespołem LRP Poland w bardzo dobrej atmosferze i kto wie, być może nasze drogi ponownie skrzyżują się w przyszłości. Bardzo dziękuję całej ekipie za te dwa lata, doświadczenie, które zdobyłem i możliwości, jakie otrzymałem. Trzymam też kciuki za cały Team LRP Poland, któremu życzę jak najlepszych rezultatów w mistrzostwach świata”.

Źródło, Informacja Prasowa zespołu Team LRP Poland