Kolejne dobre występy Dawida Nowaka w Yamaha bLU cRU

Dawid Nowak zajmował siódme i dziewiąte miejsce w wyścigach piątej rundy Yamaha R3 bLU cRU European Championship. Zawodnik Szkopek Team ponownie pokazał świetne tempo i przed ostatnią rundą prestiżowego pucharu wciąż ma szanse na miejsce w Top 10 klasyfikacji generalnej.

Niespełna 15-letni Dawid Nowak w Yamaha bLU cRU rozpędza się z każdą kolejną rundą i coraz mocniej dobija się do czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej. Po bardzo udanym starcie na Donington Park, zawodnik Szkopek Team potwierdził dobrą formę na słynnym torze we włoskiej Imoli. Już na treningach pokazał bardzo dobre tempo, notując czwarty czas. W kwalifikacjach był dziewiąty, a wyścigi zakończył na siódmej i dziewiątej pozycji. W obu startach do ostatnich metrów walczył o końcową pozycję, wyprzedzając starszych i bardziej doświadczonych zawodników. Dobre wyniki Nowaka imponują tym bardziej, że oba wyścigi rozgrywano w bardzo trudnych warunkach. Zawodnikom dokuczał duży upał dochodzący do 35 °C, a temperatura przy torze sięgała aż 57 stopni.

– W pierwszym wyścigu start nie do końca mi wyszedł i musiałem gonić pierwszą grupę. Na jednym z zakrętów, położonym na wzniesieniu, uciekł mi tył motocykla. Na szczęście opanowałem sytuację, ale wyjechałem na trawę i dystans do czołówki jeszcze się powiększył. Starałem się nadrabiać straty, wyprzedzałem kolejnych zawodników i finiszowałem siódmy. W drugim wyścigu wystartowałem lepiej. Na moment wyprzedziłem nawet jednego zawodnika, a potem próbowałem “złapać się” czołówki. Do ostatnich metrów walczyłem z Japończykiem Shomą Yamane. Na mecie pierwszy był on, ale po karze od sędziów za nieprzepisowe skrócenie toru jazdy spadł o jedną pozycję, dzięki czemu przesunąłem się na dziewiąte miejsce. Cały weekend oceniam pozytywnie – podsumował Dawid Nowak.

Dla zawodnika Szkopek Team to była najlepsza runda w historii występów w Yamaha R3 bLU cRU European Championship. Zdobył łącznie 16 punktów, o dwa więcej niż w poprzedniej rundzie na Donington Park. Pokazał również, że potrafi już regularnie nawiązywać walkę z najbardziej utalentowanymi zawodnikami młodego pokolenia.

– Dawid zaimponował walecznością. Nie odpuszczał, choć w pierwszym wyścigu miał już sporą stratę do prowadzącej grupy. Do końca się jednak nie poddawał i to jest duży pozytyw. Wcześniej zdarzało się, że tracił nadzieję i wątpił w swoje umiejętności. Pod tym kątem widzę u Dawida ogromny postęp. Czekamy już na wyścigi w Magny-Cours, a ten tor Dawid już zna i dobrze się na nim czuje. Będziemy walczyć o jeszcze wyższe miejsca, żeby zakończyć sezon w dobrych humorach – zapowiada Paweł Szkopek, szef Szkopek Team i mentora zawodnika.

Po pięciu rundach Dawid Nowak zajmuje 13. miejsce w klasyfikacji generalnej Yamaha R3 bLU cRU European Championship. Do dwunastego Evanna Plaindoux traci tylko trzy punkty, a do zamykającego pierwszą dziesiątkę Thurakija Buapy dziesięć “oczek”. Drugi z zawodników Szkopek Team – Jakub Belak nie ukończył sobotnich wyścigów i w klasyfikacji generalnej pozostał na 19. miejscu. Ostatnie dwa wyścigi tegorocznej edycji mistrzostw odbędą się 9 września.

Źródło, Informacja Prasowa