Obserwuj nas na

Manu Gonzalez jednak z awansem do MotoGP w 2027 roku?

Podczas Grand Prix Włoch w Mugello zaczęły krążyć plotki, że Trackhouse Racing jest coraz bardziej zainteresowane zakontraktowaniem obecnego lidera klasyfikacji generalnej Moto2 na przyszły sezon.

Manu Gonzalez miałby zająć miejsce Raula Fernándeza, którego przyszłość w Trackhouse Racing jeszcze do rundy w Mugello pozostawała pod dużym znakiem zapytania.

Podczas Grand Prix Włoch Fernandez zaprezentował się jednak z bardzo dobrej strony. Hiszpan wywalczył drugie miejsce w kwalifikacjach, a następnie sięgnął po zwycięstwo w sprincie. Wyścig główny nie ułożył się już po jego myśli z powodu błędu popełnionego w pierwszym zakręcie.

Mimo to w padoku coraz częściej mówi się o jego przyszłości. Według nieoficjalnych informacji Guenther Steiner, właściciel zespołu Tech3, chciałby sprowadzić Fernandeza z powrotem do struktur KTM’a na przyszły sezon.

Taki ruch oznaczałby brak miejsca dla Mavericka Vinalesa, który jeszcze na początku roku był typowany do awansu do fabrycznego zespołu austriackiego producenta. Plany te pokrzyżowała jednak kontuzja Hiszpana i opuszczenie przez niego początku sezonu, co miało skłonić KTM do wycofania się z tego pomysłu.

Comments
Join the Discussion and Share Your Opinion
Add a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *