Marquez i Honda rozstają się z końcem sezonu!

Marc Marquez po 11 latach opuszcza Repsol Hondę!

Podczas Grand Prix San Marino cały paddock obiegła informacja, że 8-krotny mistrz Świata po sezonie opuści Hondę na rzecz Gresiniego, gdzie będzie startował u boku swojego brata. Sam zainteresowany nie zaprzeczył, a podkręcał spekulacje mediów. Według dziennikarzy informacja na temat przeszłości Hiszpana miała pojawić się na dniach.

Wiele osób spekulowało, że takowa informacja pojawi się podczas Grand Prix Japonii. Od razu została zdementowana i pojawiła się informacja, że z szacunku do HRC, Marquez nie poinformuje o odejściu podczas domowej rundy dla Hondy.

Tuż po Grand Prix Japonii, Gigi Dall’Igna, menadżer generalny Ducati Corse wręcz potwierdził, że Marquez jest dogadany z zespołem Gresiniego, a wszystko zależne jest od tego czy uda mu się rozwiązać umowę z Hondą, która obowiązywała do końca 2024 roku.

Trzy dni po rundzie w Japonii HRC poinformowało o odejściu Marca Marqueza z ich zespołu z końcem tegorocznego sezonu. Na sześć rund przed końcem sezonu Marquez zdobył z Hondą sześć tytułów mistrzowskich – 2013, 2014, 2016, 2017, 2018, 2019, 59 wygranych wyścigów, 101 podium i 64 pole position.

Na dniach – możliwe, że nawet dzisiaj – powinniśmy dostać informację o tym, że Marc Marquez od 2024 roku będzie występował w zespole Gresini Racing.