Mateusz Molik dołącza do zespołu Wójcik Racing Team

Zaledwie 15-letni Mateusz Molik dołącza do zespołu Wójcik Racing Team i weźmie udział w mistrzostwach Polski klasy Supersport 300!

Mateusz przez dwa ostatnie sezony startował w mistrzostwach Niemiec IDM Superbike w serii Northern Talent Cup. Od dwunastego roku życia startował w mistrzostwach Polski klasy Moto3, a wcześniej w wyścigach Pucharu Polski Pit Bike.

Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z powodu dołączenia do Wójcik Racing Teamu – mówi Mateusz Molik. – To ekipa z dużymi ambicjami i sukcesami, w której z pewnością będę mógł skutecznie kontynuować swój rozwój jako zawodnik. Przede mną sporo nauki. Przesiadam się z motocykli prototypowych na Yamahę R3, która jest zmodyfikowaną maszyną wyścigową i wymaga nieco innego stylu jazdy, ale jestem gotowy na nowe wyzwanie. Dam z siebie wszystko i chcę już w tym roku walczyć o wysokie pozycje.

„Od samego początku istnienia zespołu wspieranie i rozwój młodych, polskich talentów jest dla nas jednym z głównych priorytetów – dodaje szef zespołu, Grzegorz Wójcik. – W ostatnich latach pomogliśmy wielu młodym zawodnikom rozwinąć skrzydła i pokazać się na międzynarodowych torach. Jednocześnie od dłuższego czasu z zainteresowaniem przyglądaliśmy się postępom Mateusza, który zaimponował nam tempem i walecznością podczas dwóch poprzednich sezonów startów w cyklu Northern Talent Cup. W tym roku Mateusz będzie reprezentował barwy Wójcik Racing Teamu w mistrzostwach Polski klasy Supersport 300. Traktujemy ten sezon jako swojego rodzaju rozgrzewkę i pierwszy krok naszej długofalowej współpracy, bowiem mamy wobec Mateusza daleko idące plany”.

Jak poinformował zespół, Mateusz już za tydzień zadebiutuje w barwach Wójcik Racing Team w mistrzostwach Czech na torze w Brnie. Start ten będzie treningowy.

Życzymy powodzenia i samych sukcesów w nadchodzącym sezonie!

Źródło, Wójcik Racing Team.