Nieobecni podczas Grand Prix Niemiec

Grand Prix Niemiec na torze Sachsenring jest kolejną rundą tegorocznego kalendarzu motocyklowych mistrzostw Świata MotoGP. Niestety wyścigi motocyklowe są bardzo kontuzjogenne, z tego powodu nie zobaczymy kilku zawodników podczas zmagań u naszych zachodnich sąsiadów.

Kolejną rundę opuści Pol Espargaro. Zawodnik GASGAS w drugiej sesji treningowej podczas inauguracji sezonu w Portugalii zaliczył potężną wywrotkę i uderzył w barierę. Został przewieziony do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niego wiele złamań, m.in. szczęki i kręgosłupa.

Kolejnym nieobecnym jest Alex Rins, który podczas Grand Prix Włoch złamał kość piszczelową i strzałkową. Hiszpan opuści prawdopodobnie trzy kolejne rundy, w tym tą w Niemczech.

Rundę w Niemczech opuści również Joan Mir, który podczas drugiego treningu GP Włoch zaliczył wywrotkę, podczas której doszło do złamania w okolicach małego palca w prawej dłoni. Z tego powodu zawodnik Repsol Hondy wycofał się z rundy w Mugelli i również opuści rundę na Sachsenring. Honda poinformowała, że nie wystawi zastępstwa za Hiszpana.