Nowy producent w MotoGP od 2023 roku

Od przyszłego sezonu Tech3 KTM przebrandowi się w fabryczny zespół GasGas.

GasGas w 2019 roku został zakupiony przez KTM’a. Hiszpańska marka od razu została wprowadzona do kategorii Moto2 oraz Moto3 za pomocą zespołu Aspar. GasGas Factory Racing Team będzie startował na motocyklach KTM’a.

Zespół poinformował o zakontraktowaniu Pola Espargaro, który powraca do rodziny KTM’a po dwóch latach w fabrycznym zespole Hondy.

Pit Beirer, dyrektor GASGAS Motorsports „GASGAS to zwycięska marka. Natychmiast osiągnął niesamowity poziom wydajności w takich dyscyplinach jak MXGP, Supercross, Enduro i Rally, gdzie zdobyliśmy Grand Prix, Main Eventy, tytuły światowe i ogólne trofea. To dla nas stosunkowo nowa marka i mamy nowe cele. Mamy nadzieję, że fanom, którzy podążają za „czerwonym”, spodoba się ta historia.

Dzięki naszemu silnemu partnerowi, zespołowi ASPAR, w Moto3 i Moto2 mogliśmy zobaczyć motocykle GASGAS na czele tych kategorii. Byłoby wspaniale zobaczyć to samo w najtrudniejszej klasie z nich wszystkich. Chcę podziękować Hervé i fabrycznemu zespołowi wyścigowemu Tech3 za zachowanie otwartego umysłu i rzeczywiste wsparcie tej zmiany, aby stać się GASGAS Factory Racing Team. Uważamy, że to ekscytujące”.

Herve Poncharal, Menadżer zespołu GASGAS „Jeśli dobrze pamiętasz, kilka lat temu był młody człowiek, mistrz świata Moto2™, który dołączył do klasy MotoGP™ z Tech3. Nazywa się Pol Espargaro. Spędziliśmy razem kilka świetnych lat, kiedy zaczynaliśmy, odkryliśmy razem klasę MotoGP™ i zawsze mówiłem, że Pol jest prawdziwym wojownikiem, Pol był kluczowym graczem w programie Pierer Mobility KTM MotoGP™ i jestem zachwycony ogłosić, że wrócił do rodziny.

Nie możemy się doczekać rozpoczęcia z nim współpracy i myślę, że będzie idealnym ambasadorem marki GASGAS. To jest jak bajka; witaj z powrotem, Pol! To również dla Stefana, Huberta i Pita, którzy mówią więcej niż ja, ale tak czy inaczej, jestem w siódmym niebie i myślę, że ten projekt GASGAS MotoGP™ nie mógł zacząć się lepiej niż z Polem. To fantastyczna wiadomość i nie mogę się doczekać listopada”.

Źródło, MotoGP