Piotr Biesiekirski w nowych barwach w 2023 roku!

Piotrek Biesiekirski przechodzi do zespołu Fau55 Euvic Racing, prowadzonej przez gwiazdę mistrzostw świata, Hectora Faubela!

Hector Faubel to nie tylko świetny zawodnik, ale także doświadczony, utytułowany szef zespołu i manager wschodzących gwiazd mistrzostw światamówi Piotr Biesiekirski.Znamy się od dawna, a w tym sezonie Hector był dla mnie bardzo dużą pomocą, dlatego postanowiliśmy zrobić kolejny krok w naszej współpracy. Nie tylko wywalczył wicemistrzostwo świata klasy 125, ale także startował w MŚ Moto2, dlatego doskonale rozumie potrzeby takiego zawodnika, jak ja. Przed nami bardzo intensywna zima i ekscytujący sezon 2023, podczas którego chcę zrobić kolejny krok w kierunku czołówki mistrzostw Europy. Cieszę się także, że w drodze, którą konsekwentnie zmierzam od debiutu w klasie Moto2, w przyszłym roku ponownie towarzyszyć mi będzie mój wieloletni partner, Euvic”.

Bardzo się cieszymy z dołączenia Piotra do naszego zespołu dodaje Hector Faubel.Jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie pomóc mu w zrobieniu kolejnych postępów, wykorzystując wieloletnie doświadczenie zdobyte w mistrzostwach świata przez takich ludzi, jak nasz szef techniczny, Josete Ruiz. Nie możemy doczekać się sezonu 2023 i pierwszego wyścigu w Estoril”.

Źródło, PBK74