Piotr Biesiekirski wystartuje w mistrzostwach Świata Moto2 na Silverstone!

Piotr Biesiekirski wystartuje w mistrzostwach Świata Moto2 na Silverstone za kontuzjowanego Gabriela Rodrigo! Dla Piotrka będzie to drugi start w tym roku w mistrzostwach Świata Moto2. W czerwcu wystąpił z dziką kartą podczas Grand Prix Katalonii na torze w Barcelonie.

„Chyba każdy zawodnik sportów motorowych marzy, aby wystartować na tak legendarnym torze, jak Silverstone – mówi Piotr Biesiekirski. – Dla mnie będzie to jednak ogromne, nowe wyzwanie, bo nigdy wcześniej nie przejechałem tam ani okrążenia, a to jeden z najtrudniejszych i najbardziej wymagających obiektów w kalendarzu MotoGP. Jestem bardzo wdzięczny zespołowi za to, że docenił moją pracę w mistrzostwach Europy i zaproponował mi start w mistrzostwach świata. Przed nami sporo pracy. Najpierw będę musiał jak najszybciej i najlepiej nauczyć się toru, a jednocześnie razem z ekipą realizować nasz plan na weekend i znaleźć jak najlepsze ustawienia na niedzielny wyścig”.

„Cieszymy się, że to właśnie Piotr zastąpi Gabriela podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii – dodaje szef zespołu Edu Perales. – Piotr jest częścią rodziny SAG od kilku lat i wierzymy, że zasługuje na kolejny start w mistrzostwach świata na naszym motocyklu. Życzymy Piotrowi udanego weekendu Grand Prix”. 

Źródło, PBK74