Piotr Biesiekirski z dziką kartą na GP Katalonii w Moto2

Piotr Biesiekirski wystartuje w dziewiątej rundzie motocyklowych mistrzostw Świata Moto2 w Barcelonie z dziką kartą wraz z zespołem Pertamina Mandalika SAG Euvic, z którym startuje w mistrzostwach Europy Moto2. Dla Piotrka będzie to już trzeci występ w mistrzostwach Świata Moto2 w Barcelonie.

„Nie mogę się doczekać powrotu do mistrzostw świata podczas Grand Prix Katalonii – mówi Piotr Biesiekirski. – Tor w Barcelonie jest jednym z moich ulubionych, ale niemal cała stawka etatowych zawodników testowała tutaj kilka tygodni temu. Wiem więc, że czeka mnie bardzo trudne zadanie i skupiam się przede wszystkim na robieniu dalszych postępów. Ponieważ w tym roku motocykle w MŚ są bardzo zbliżone do tych, którymi ścigamy się w mistrzostwach Europy, start w Grand Prix będzie dla mnie także świetnym treningiem i rozgrzewką przed rundą ME Moto2, która odbędzie się na Circuit de Barcelona-Catalunya tydzień później. Podczas niedawnego wyścigu Formuły 1 w Barcelonie trybuny pękały w szwach i podobnie będzie z pewnością podczas Grand Prix Katalonii Moto2. Start przy takiej atmosferze to zawsze bardzo ekscytujące przeżycie, tym bardziej że z pewnością na trybunach nie zabraknie polskich kibiców, dlatego jeszcze bardziej nie mogę doczekać się weekendu”.

„Cieszmy się, że Piotr wystartuje razem z nami w Grand Prix Katalonii – dodaje szef zespołu, Edu Perales. – Jak zawsze, otrzyma od nas pełne wsparcie, które pozwoli mu pokazać swój potencjał. Piotr jest częścią zespołu już od długiego czasu i jesteśmy zachwyceni, że ponownie wystartuje w naszych barwach w mistrzostwach świata. Trzymam kciuki za udany weekend”. 

Źródło, Piotr Biesiekirski website

Postaw mi kawę na buycoffee.to