Podsumowanie pierwszej rundy MP oraz pucharu BMW M Cup przez Flying Buffs

Jesteśmy po pierwszej rundzie Mistrzostw Polski, Pucharze Polski oraz brandowego pucharu BMW M CUP, co musimy przyznać – Były dobre oraz złe momenty dla całego zespołu.

W pucharze Polski startował jeden zawodnik – Krystian Płoszczyński startujący w klasie SPORT300, który od piątku borykał się z problemami zdrowotnymi, ale trzeba przyznać jemu medal za wytrwałość oraz chęć walki. Sobotni wyścig ukończył na ósmym miejscu, a w niedziele na miejscu siódmym.

„Nie był to udany weekend dla mnie. Nie udało mi się prawidłowo przygotować do sezonu, popełniłem kilka błędów w przygotowaniach i efekty niestety od razu bylo widać na pierwszych treningach. Od piątku, dodatkowo, borykałem się z problemami zdrowotnymi, które właściwie mnie wyeliminowały z sensownej rywalizacji. Wystartowałem w wyścigach ale wyniki były biegunowo odległe od oczekiwań. Dziękuje bardzo całemu zespołowi za super spędzony czas – to zawsze się zgadza! Wrócę do rywalizacji jak wrócę do swojego poziomu.” – Relacjonuje swój występ Krystian Płoszczyński.

Nasze 3 ASY w BMW M CUP – Filip Demaniuk, Grzegorz Ulkowski oraz Artur Bujoczek wykazali się świetną podstawą przez cały weekend – szczególnie Grzegorz Ulkowski, który uzyskał NAJLEPSZY czas kwalifikacji w grupie BMW M CUP!

W sobotnim wyścigu Filip Demaniuk wykazał się dobrą walką i ukończył na jedenastym miejscu w klasie BMW M CUP. Grzegorz Ulkowski stanął na drugim miejscu i jesteśmy z niego dumni! Walka była bardzo widowiskowa oraz napięta do ostatniego zakrętu!

Artur Bujoczek w tym roku startuje nadal w BMW M CUP ale w klasie PRO, gdzie rywalizacja jest bardzo wymagająca ale nasz „Hiszpan” nie poddał się w sobotę i ukończył wyścig na czwartym miejscu!

Niedzielne wyścigi odbywały się przy najlepszej pogodzie jaką mieliśmy w całym weekendzie – słonecznie oraz ciepło! W klasie BMW M CUP, Grzegorz Ulkowski zakończył rywalizacje na miejscu czwartym, z stratą do podium niecałą sekundę!

Filip natomiast zakończył rywalizacje na dwunastym miejscu, zapisując sobie dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej.

Artur ponownie utrzymał czwartą lokatę w niedziele, co zapewnia jemu miejsce na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Jestem zadowolony z wyniku, walka w klasie BMW M CUP PRO nie należy do najłatwiejszych. Rywale są bardzo szybcy, lecz zauważam, gdzie muszę poprawić się aby uzyskać lepszy rezultat na następnej rundzie BMW M CUP. Chciałbym podziękować za świetną organizacje mechanikom oraz personelowi, który przez cały weekend pracował z nami” – W kilku słowach opisuje tak Artur Bujoczek

Niestety odbudowywanie się po ostatnim paciaku nie idzie tak szybko jak bym chciał, i „pewne niedociągnięcia są” ale zauważam też „dociągnięcia”. Wielkie podziękowania kieruje do Rafała Dzikiego-Seredy, który przez cały weekend pracował nad poprawą tempa jazdy oraz całemu personelowi zespołu! Każdy z Was zasłużył na oklaski! Życzę tez szybkiego powrotu do zdrowia Marlonowi! Napędziłeś nam strachu. Następna Runda Pucharu będzie lepsza!” – Relacjonuje nam Filip Demaniuk

Grzegorz Ulkowski w kilku słowach przedstawia jak wyglądał weekend u niego:

Jesteśmy po bardzo udanym weekendzie wyścigowym. Sobotnie kwalifikacje oraz wyścig pozwoliło pokazać mi, że jestem w tym roku w dobrej formie do ataku na podium. Zespół spisał się wyśmienicie zapewniając mi podium w sobotę oraz w niedziele otrzeć się o podium. Nie mogę się doczekać następnego wyścigu!

Trzeba podziękować za wkład w prace kilku osobom, bez których nie osiągnęliśmy takich rezultatów – Azkarra, który cierpliwie tłumaczył na komputerze, gdzie popełniamy błędy oraz ustawił motocykle idealnie pod nasze wymagania.

Arkadiuszowi Kurowskiemu oraz Krzysztofowi Chrobot za świetne przygotowanie oraz obsługę motocykli na torze. Gdyby nie wasza praca, nie wystartowalibyśmy z garażu.

Arkadiuszowi „Archiemu” Serowieckiemu za nagrywanie naszych poczynań, które mogliście widzieć na Facebooku oraz pomoc techniczną podczas całego weekendu. Szykujemy również dla was materiał filmowy, który pokaże kilka rzeczy z całego weekendu.

Dziękujemy i widzimy się na następnej rundzie Pucharu BMW M CUP oraz Mistrzostw Polski i Pucharze Polski wyścigach motocyklowych!

Źródło, Informacja Prasowa

Nasze Social Media

Podoba Ci się nasza twórczość?

Postaw mi kawę na buycoffee.to