AKTUALIZACJA – Polacy zaproszeni do Red Bull MotoGP Rookies Cup

Takie informacje uwielbiamy wam przekazywać! 15-letni Jeremiasz Wojciechowski oraz zaledwie 14-letni Filip Surowiak zostali zaproszeni do prestiżowej serii Red Bull MotoGP Rookies Cup na eliminacje do przyszłorocznego sezonu tejże serii!

Aktualizacja 22.09.2023r.
Dziś z samego rana pojawiła się informacja, że Mateusz Molik, 17-letni zawodnik Wójcik Racing Team również został zaproszony na testy. Oznacza to, że po raz pierwszy w historii Red Bull MotoGP Rookies Cup mamy trzech zawodników zaproszonych na testy!

Testy w serii Red Bull Rookies Cup wyłaniają najlepszych zawodników młodego pokolenia, którzy wystartują w przyszłorocznej edycji tej serii. Zwycięzcy tej serii mają dużą szansę na udział w motocyklowych mistrzostwach Świata Moto3.

Przykładem jest m.in. Johann Zarco, który wygrał w pierwszym sezonie tej serii, gdzie później zdobył dwukrotnie tytuł mistrzowski Moto2, a od kilku lat startuje w mistrzostwach Świata MotoGP. Kolejnym świetnym przykładem jest Pedro Acosta, który w 2020 roku wygrał tę serię, a rok później podczas debiutanckiego sezonu Moto3 został jej mistrzem.

Red Bull Rookies Cup startuje na motocyklach Moto3, KTM RC250 napędzanych przez 4-suwowy silnik.

Naszym zawodnikom życzymy powodzenia!!