Repsol Honda odwoła się od decyzji FIM

Repsol Honda wydała specjalne oświadczenie, w którym poinformowała, że odwoła się od decyzji o wstecznej zmianie kary nałożonej na Marca Marqueza do sądu apelacyjnego FIM!

Marc Marquez został ukarany podwójnym dłuższym okrążeniem za kolizję z Miguelem Oliveirą podczas Grand Prix Portugalii. W dokumencie FIM była informacja, że kara ma się odbyć podczas Grand Prix Argentyny. Marc Marquez z powodu kontuzji i koniecznej operacji opuści rundę w Ameryce Południowej. Z tego powodu sędziowie FIM poinformowali, że Marquez odbędzie powyższą karę w pierwszym Grand Prix po powrocie.

„W odniesieniu do kary nałożonej przez FIM na Marca Marqueza za incydent wyścigowy, który miał miejsce podczas Grand Prix Portugalii, zespół Repsol Honda uważa, że modyfikacja kary polegała na zmianie kryteriów, kiedy kara powinna być nałożona, oraz że ta modyfikacja została wydana przez FIM dwa dni po tym, jak pierwotna kara stała się ostateczna i definitywna, nie jest zgodna z obecnymi przepisami FIM dotyczącymi Mistrzostw Świata MotoGP. Z tego powodu Zespół Repsol Honda zamierza wykorzystać wszelkie środki odwoławcze oferowane przez obowiązujące przepisy w celu obrony swoich praw i uzasadnionych interesów, które uważa za naruszone w wyniku podjętej ostatnio uchwały, a w szczególności należycie przedłożył Odwołanie przed Komisją Odwoławczą FIM.”

Źródło, Informacja Prasowa