RNF Racing z problemami finansowymi! Udział w sezonie 2024 zagrożony.

Jak dowiedział się portal The-Race, zespół Miguela Oliviery i Raula Fernandeza ma duże problemy finansowe i nie wiadomo czy nie zniknie z stawki tuż przed startem przyszłorocznego sezonu.

Dwa lata temu z zespołu nieoczekiwanie wycofał się sponsor Petronas, a zespół utrzymał się w stawce po przejęciu przez Razlana Razaliego z rąk właścicieli toru Sepang, którzy dotychczas zarządzali zespołem. Rok temu z powodów finansowych wycofał się sponsor WithU. W tym roku sponsorem tytularnym została firma CryptoData, jednak sytuacja finansowa zespołu miała się nie wiele bardzo poprawić. Z końcem zeszłego roku zespół zrezygnował z bycia zespołem satelickim Yamahy na rzecz Aprilii.

Malezyjsko-Rumiński zespół ma mieć duże zaległości finansowe również wobec swoich dostawców, przez co ich niezawodność jest na minimalnym poziomie, a ich części są na pograniczu zużycia z powodu pokonanych nadmiarowych kilometrów.

Zawodnicy i duża część pracowników jest zatrudniona bezpośrednio z włoską fabryką. Według źródeł The-Race, Dorna ma rozmawiać już z potencjalnymi partnerami, którzy są chętni do przejęcia całej infrastruktury RNF Racing.

Na pierwszy rzut oka sytuacja nie wygląda za ciekawie. Najważniejsze jest, że zawodnicy jak i pracownicy nie zostaną, jak to się mówi „na lodzie”. Kolejny ważny punkt to zainteresowanie Dorny i IRTA, którzy od jakiegoś czasu szukają nowego partnera do załatania dziury po tym, jakby jeden z zespołów odpadł z powodów finansowych na kilka dni przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Źródło, The-Race.com

Nasze Social Media

Podoba Ci się nasza twórczość?

Postaw mi kawę na buycoffee.to