RNF Team wydaje oświadczenie na temat kar po wypadku Oliveiry

Zespół Miguela Oliveiry, CryptoDATA RNF MotoGP Team wydał oświadczenie na temat wydawania surowszych kar, jest to związane z sytuacją z niedzielnego Grand Prix Portugalii, gdzie Marc Marquez storpedował Portugalczyka.

Ośmiokrotny mistrz Świata został za ten incydent ukarany podwójnym dłuższym okrążeniem podczas kolejnego Grand Prix, w którym weźmie udział. Ta decyzja nie spodobała się zespołowi RNF, który wydał oświadczenie na ten temat. Treść oświadczenia na swoich portalach MotoGP podała dalej Dorna, organizator motocyklowych mistrzostw Świata MotoGP. Nie jest to nigdzie potwierdzone, ale można po tym ruchu domyślać się, że organizatorowi mistrzostw Świata również nie podoba się decyzja sędziów. Dla przypomnienia, Dorna nie ma nic wspólnego z sędziami, którzy nadzorują dane wydarzenie. Sędziowie FIM, którzy sędziują MotoGP nie są połączeni w żaden sposób z Dorną.

Zespół CryptoDATA RNF MotoGP™, po niedawnym incydencie brawurowego i nieodpowiedzialnego wyścigu Marca Marqueza (Repsol Honda) przeciwko Miguelowi Oliveirze (zespół CryptoDATA RNF MotoGP™), naciska na ostrzejszych i surowszych kar od Sędziów FIM.

Wyścigi MotoGP™, niezależnie od tego, czy są to sprinty, czy wyścigi główne, są szybkie i intensywne, a każdy kierowca chce wygrać za wszelką cenę. Jednak takie agresywne zachowanie często może prowadzić do tragicznych konsekwencji, nie tylko dla samych jeźdźców, ale także dla ich współzawodników.

Incydent podczas niedawnego wyścigu Marca Marqueza i Miguela Oliveiry powinien być przebudzeniem dla motocyklistów MotoGP™, Moto2™ i Moto3™. Dlatego konieczne jest przypomnienie im o surowości kary za wszelkiego rodzaju lekkomyślne i nieodpowiedzialne.

Zespół CryptoDATA RNF MotoGP™ potępia takie zachowanie i zdecydowanie opowiada się za surowszymi karami, aby odstraszyć przyszłych przestępców, w tym zawodników własnego zespołu. Wzywamy Sędziów FIM do podjęcia szybkich i zdecydowanych działań przeciwko takiej lekkomyślnej jeździe, dając przykład młodszym i przyszłym zawodnikom w Moto3™ i Moto2™.