SE QUEDA

Gresini Racing oficjalnie potwierdziło to co mówiło się w padocku w Sepang. Alex Marquez zostaje w ekipie Gresiniego na 2024 rok!

Alex Marquez –  „Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę kontynuować pracę z zespołem. Zawsze wyrażałem taką chęć, a kiedy wszystko idzie dobrze, jeszcze łatwiej jest się zrozumieć. Kontynuacja współpracy przez następny sezon jest kluczem do dalszego rozwoju na tym motocyklu, a z tym zespołem wszystko będzie łatwiejsze. Chciałbym przede wszystkim podziękować Nadii, a następnie całemu zespołowi, dzięki któremu od pierwszego dnia czułem się jak w domu. Nadal będziemy się rozwijać i zaskakiwać.”

Nadia Padovani – „Alex jest przede wszystkim cudowną osobą i miło było powitać go w naszej rodzinie Gresini. Wyniki mówią same za siebie i logicznym krokiem było dla nas kontynuowanie współpracy, i podniesienie poprzeczki jeszcze wyżej. W swoim debiutanckim roku na Ducati zdobył już zwycięstwo i pole position, od samego początku pokazując, że może walczyć z najlepszymi. Spróbujemy teraz znaleźć konsekwencję w następnym sezonie. Chciałabym podziękować całej rodzinie Ducati, ponieważ będziemy z nią kontynuować przez następne dwa lata; pokazaliśmy już, że jesteśmy dobrą kombinacją w tym roku, a także w 2022, więc celem jest dalsze ekscytowanie się i bycie podekscytowanym.”

Gresini Racing przy okazji poinformowało o przedłużeniu umowy z Ducati o kolejne dwa sezony.

Miejmy nadzieję, że wrzucenie tego postu nie skończy się jak wtedy kiedy Gerard Pique, ówczesny piłkarz FC Barcelony, wrzucił zdjęcie z Neymarem, informując, że ten zostaje w klubie na kolejny sezon, a kilka dni później przeszedł do Francuskiego PSG.

Źródło, Gresini Racing.