Zespół Tech3 Racing podczas 6. rundy motocyklowych mistrzostw Świata MotoGP w Barcelonie poinformował o podpisaniu wieloletniej umowy, na mocy której od 2027 roku będzie kontynuował rolę satelickiego zespołu austriackiej marki w MotoGP.
Tech3 rozpoczął współpracę z KTM’em w 2019 roku rozstając się z Yamahą. W ostatnich tygodniach mówiło się, że Tech3 ma opuścić KTM’a i zostać zespołem satelickim Hondy. Finalnie oba podmioty się dogadały i będą kontynuowały wieloletnią współpracę.