VR46 Racing Team w nowej odsłonie!

Po dwuletniej przygodzie z firmą Mooney, w tym roku sponsorem tytularnym zespołu Valentino Rossiego została firma Pertamina Enduro.

Niespodziewanie pod koniec zeszłego sezonu gruchnęła informacja, że Luca Marini, który miał podpisany kontrakt z VR46 na sezon 2024 przejdzie do zespołu Repsol Hondy w miejsce Marca Marqueza. Finalnie tak się stało. Do ostatniej rundy sezonu nie znaliśmy finalnego składu VR46.

Wśród kandydatów był młody Włoch oraz Fabio Di Giannantonio, którego forma wystrzeliła w drugiej połowie sezonu. Wybór Valentino Rossiego padł na tego drugiego, na Fabio. To on wraz z Marco Bezzecchim zaprezentował Ducati Desmosedici GP23 w nowej odsłonie.

Wiele się mówi, że VR46 Racing Team od przyszłego roku przesiądzie się z Ducati na Yamahę. Byłaby to bardzo odważna zmiana patrząc na formę japońskiego producenta. Jednak jakby nie patrząc Valentino Rossi jest ambasadorem Yamahy i to dzięki niemu Japończycy powrócili na sam szczyt. Czyżby historia miała się powtórzyć? Zobaczymy co czas pokaże.

Nasze Social Media

Podoba Ci się nasza twórczość?

Postaw mi kawę na buycoffee.to