Właściciele Formuły 1 kupują MotoGP!

To nie jest żart prima aprilisowy! Informacja, o której było głośno w ostatnim czasie właśnie się potwierdziła. Liberty Media, właściciel Formuły 1 przejął Dorna Sports, organizatora m.in. motocyklowych mistrzostw Świata MotoGP!

Liberty Media przejmie około 86% Dorny, a zarząd Dorny zachowa około 14% swojego kapitału w spółce. Transakcja odzwierciedla wartość przedsiębiorstwa Dorna/MotoGP™ wynoszącą 4,2 miliarda euro i wartość kapitału własnego wynoszącą 3,5 miliarda euro” – można przeczytać w komunikacie prasowym opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej MotoGP.

Carmelo Ezpeleta, dyrektor generalny od 1994 roku wraz ze swoją drużyną pozostanie na swoim stanowisku, a siedziba Dorny pozostanie w Madrycie. Dorna Sports SL pozostanie niezależną spółką przypisaną do zasobów monitorujących Formula One Group należących do Liberty Media.

Od około miesiąca mówiło się o zainteresowaniu Liberty Media przejęciem Dorny, która jest organizatorem MotoGP, Moto2, Moto3, MotoE, Mistrzostw Świata Superbike i mistrzostw Świata Kobiet w wyścigach torowych. Szacuje się, że cała operacja zostanie sfinalizowana do końca 2024 roku. Wszystko jest uzależnione od uzyskania odpowiednich zezwoleń i zgód organów ds. konkurencji i inwestycji zagranicznych w różnych jurysdykcjach.

Źródló, Informacja Prasowa.