WMMP: Zawodnicy Szkopek Team trzy razy na podium w Poznaniu

Za nami pierwsza runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Na Torze Poznań wielką niespodziankę sprawił Tomasz Smela. Mechanik od wielu lat współpracujący ze Szkopek Team zadebiutował w klasie Super Twin i dwa razy zajmował drugie miejsce. Drugi w niedzielnym wyścigu był również Dawid Nowak, startujący w klasie Supersport 300.

– Trzy miejsca na podium to pozytywny wynik, ale nie uniknęliśmy problemów. W sobotę nie byliśmy w stanie odpowiednio przygotować motocykla Dawida. Ostatecznie znaleźliśmy rozwiązanie, a w nocy nasi mechanicy doprowadzili motocykl do porządku. To przełożyło się na lepsze tempo Dawida w niedzielnym wyścigu, gdzie był drugi, po kapitalnej walce z Kacprem Raniszewskim. W Poznaniu wystartował też nasz mechanik Tomek Smela. W pierwszym wyścigu pojechał bardzo pewnie po drugie miejsce. W niedzielę zaprezentował się jeszcze lepiej, wykręcił najlepszy czas i do samego końca naciskał bardzo doświadczonego Jacka Molika. Dokładnie przeanalizowaliśmy razem oba starty i wiemy, że może walczyć o jeszcze lepszy wynik. Staram się wspierać Tomka doświadczeniem, a połączenie tego z jego ambicją i pasją daje nadzieję na najwyższy stopień podium – podsumował Paweł Szkopek, szef Szkopek Team.

Niespełna 16-letni Dawid Nowak zaczął ten sezon od świetnych występów w mistrzostwach świata Yamaha bLU cRU, gdzie już dwa razy zajmował miejsca na podium. W Poznaniu rozpoczął walkę o swój drugi tytuł mistrza Polski w klasie Supersport 300, ale w sobotę, ze względu na wspomniane problemy z motocyklem, nie był w stanie walczyć o zwycięstwo i zajął czwarte miejsce. Zespół namierzył problem, wymienił wadliwą część i niedzielny start wyglądał już znacznie lepiej. Dawid awansował na drugą pozycję i skutecznie bronił się przed atakami Kacpra Raniszewskiego. Zmniejszył też stratę do zwycięskiego Wiktora Majchrowskiego.

W pierwszym wyścigu miałem duży problem z utrzymaniem się na torze. Wyrzucało mnie z zakrętów i nie mogłem pojechać szybciej. W drugim starcie motocykl był już świetnie ustawiony i jechało mi się bardzo dobrze. Niestety Wiktor szybko odjechał, więc skupiłem się na obronie drugiego miejsca – powiedział Dawid Nowak

Dla drugiego zawodnika Szkopek Team – Tomasza Smeli start w Poznaniu był debiutem w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski. Do tej pory dbał o to, by zawodnicy Szkopek Team mieli jak najlepiej przygotowane motocykle, w Poznaniu łączył rolę mechanika ze ściganiem w klasie Super Twin. W pierwszym wyścigu jego strata do Jacka Molika wyniosła prawie 6 sekund, ale w drugim było to już zaledwie 0,230 sek.!

Nie spodziewałem się, że będę w stanie walczyć o podium, a w niedzielę walczyłem nawet o zwycięstwo. Tak dobry wynik jest dla mnie dużą motywację przed kolejnymi startami. Wiem, co mam do poprawy jeśli chodzi o technikę, i widzę duży potencjał na szybką jazdę. Dziękuję całemu zespołowi Szkopek Team i kibicom, którzy przyjechali zobaczyć mój debiut – podsumował Smela.

Druga runda mistrzostw Polski już za dwa tygodnie – 7-9 czerwca, ponownie na Torze Poznań. Barwy Szkopek Team ponownie reprezentować będą Dawid Nowak i Tomasz Smela.

Informacja Prasowa.