YART Yamaha #7 wygrywa 24-godzinny wyścig FIM EWC na torze Spa-Francorchamps

Fabryczny zespół Yamahy YART #7 w składzie Niccolo Canepa, Marvin Fritz oraz Karel Hanika wygrywa drugą rundę 24-godzinny wyścig długodystansowych motocyklowych mistrzostw Świata FIM EWC na torze Spa-Francorchamps w Belgii! Drugie miejsce zdobyła ekipa F.C.C. TSR Honda #1, trzecie miejsce zdobył zespół BMW Motorrad #37.

Niestety po 9-godzinach z rywalizacji musiał wycofać się zespół Wójcik Racing Team #77 z powodu awarii tłoka. Ekipa stockowa Wójcik Racing Team #777 zakończyła wyścig na szesnastej pozycji, a na ósmej w klasie superstock.

Problemy w końcówce wyścigu nie odpuszczały zespół LRP Poland. Motocykl kilka razy gasł na torze, a zespół robił co mógł, aby przywrócić go do życia. Po analizie okazało się, że był problem z rollgazem. Komputer nie pokazywał żadnych błędów, mimo tego motocykl wyłączał się, a wyświetlaczu pokazywały się czerwone kontrolki. Ostatecznie marzenia o dobrej pozycji końcowej zabrał uszkodzony zawór, przez co ekipa Bartłomieja Lewandowskiego zmagania zakończyła na trzecim miejscu od końca, a BMW z numerem #90 ostatecznie przekroczyło linię mety dzięki zaparciu i determinacji Dominika Vincona, który przebiegł z motocyklem przez linię mety.