Davide Brivio nowym szefem Trackhouse Racing!

Oficjalnie podczas trzeciego dnia testów na torze Sepang zespół Trackhouse Racing poinformował, że Davide Brivio, były szef zespołu Suzuki w MotoGP, a także w zespole Alpine F1 został ich nowym szefen zespołu.

Zespół Trackhouse Racing wszedł do stawkki MotoGP po niedopuszczeniu do kolejnego sezonu m.in. przez problemy finansowe zespołu RNF Racing, które uniemożliwiały płynności finansowej wśród pracowników, dostawców i innych podmiotów.

W tegorocznym sezonie amerykański zespół reprezentować będzie Raul Fernandez i Miguel Oliveira. Zespół będzie startował na motocyklach Aprilii RS-GP24 w najnowszej specyfikacji, których dosiadać będzie Oliveira. Raul Fernandez sezon zacznie na zeszłorocznej maszynie RS-GP23. Aprilie oznaczoną RS-GP24 ma otrzymać w dalszej części sezonu.

Davide Brivio, szef zespołu: „Wszystko wydarzyło się bardzo szybko w ostatnich dniach, kiedy Justin poprosił mnie o pomoc Trackhouse w wyzwaniu MotoGP. Bycie częścią tego nowego projektu od samego początku jest niezwykle ekscytujące i nie mogę się doczekać poznania bliżej zespołu i zobaczyć, co możemy wnieść do MotoGP dzięki udanej wizji i doświadczeniu, jakie ta firma ma w innych sportach i środowiskach.

To mogłoby być świetne połączenie dwóch światów. Teraz pozostaje tylko jeden test przed nami, już prawie czas na wyścigi i postaramy się jak najbardziej wspierać naszych dwóch utalentowanych zawodników Miguela i Raula i dobrze się bawić. W ciągu ostatnich kilku dni wszystko działo się bardzo szybko i wcześniej nie mogłem powiedzieć, dokąd zmierzam, ale hej, to wspaniała wiadomość i szybko zaczniemy działać!”

Justin Marks, właściciel zespołu: „To niesamowite, że ktoś kalibru i doświadczenia Davide pokieruje zespołem Trackhouse Racing MotoGP. Wszyscy w firmie jesteśmy zaszczyceni zaangażowaniem, jakie podjął. W chwili, gdy poznałem Davide, stało się jasne, że będzie kimś, kto idealnie pasuje do kultury Trackhouse. Wiem, że poprowadzi nas do wspaniałych rzeczy na torze wyścigowym i poza nim.”