Isaac Viñales zawodnikiem Wójcik Racing Team w FIM EWC!

Zespół Wójcik Racing Team poinformował, że Isaac Viñales dołączy do ich zespołu w tegorocznych długodystansowych mistrzostwach Świata FIM EWC!

Polski zespół tym samym skompletować zespół na tegoroczny sezon FIM EWC. Oprócz Viñalesa na motocyklu #77 zobaczymy Sheridana Moraisa i Mathieu Ginesa. W kategorii Superstock na motocyklu #777 zobaczymy Kamila Krzemienia, Kevina Manfrediego, Danny’ego Webba i Marka Szkopka.

Cieszę się z dołączenia do Wójcik Racing Teamu – mówi Isaac Vinales. – To bardzo dobry zespół, z którym możemy razem bardzo wiele osiągnąć. Spodobała mi się rodzinna atmosfera panująca w ekipie. To bardzo ważne w wyścigach długodystansowych. Pierwsze kilometry pokazały także, że dysponujemy również dobrym motocyklem i wiemy, jak sprawić, aby był jeszcze lepszy. Trudno jest mówić o celach w wyścigach długodystansowych, ponieważ wszystko może się w ich trakcie wydarzyć, ale razem z zespołem damy z siebie wszystko i będziemy chcieli walczyć o jak najlepsze pozycje”.

Isaac to kolejny zawodnik najwyższego światowego formatu, który zasili szeregi Wójcik Racing Teamu – mówi manager ekipy, Sławomir Kubzdyl. – Wszyscy znamy go doskonale, bo przez lata oglądaliśmy jego ekscytujące pojedynki w wyścigach Grand Prix. Gdy w 2020 roku zadebiutowaliśmy jako zespół w MŚ World Supersport, Isaac był tam jednym z czołowych zawodników i już wtedy zwrócił naszą uwagę jako potencjalny reprezentant Wójcik Racing Teamu. Gdy wreszcie pojawiła się taka możliwość, nasze rozmowy przebiegały bardzo szybko i sprawnie. Zaprosiliśmy Isaaca na treningi w Kartagenie, aby poznać się i dać mu możliwość wypróbowania naszego motocykla. Te dwa dni przebiegły na tyle dobrze, że wspólnie postanowiliśmy jeszcze na miejscu podpisać kontrakt na sezon 2023. Mamy ten sam cel i jesteśmy gotowi do walki o czołowe pozycje w MŚ FIM EWC”.

Źródło, Wójcik Racing Team