Mamy Polaka w mistrzostwach świata World Supersport!

22-letni Piotr Biesiekirski wystartuje w pełnym cyklu motocyklowych mistrzostw świata World Supersport 2024, dosiadając Ducati Panigale V2 955 włoskiej ekipy Ecosantagata Althea Racing, mistrzów świata klasy World Superbike z roku 2011. 

Młody Polak, który ma na swoim koncie m.in. dwanaście startów w mistrzostwach świata klasy Moto2, w nadchodzącym sezonie weźmie udział we wszystkich dwunastu rundach mistrzostw świata World Supersport. Podczas każdej z nich odbędą się dwa wyścigi.

Sezon 2024 rozpocznie się w lutym na australijskim torze Phillip Island, a zakończy w październiku w hiszpańskim Jerez de la Frontera. 

Klasa World Supersport wchodzi w skład mistrzostw świata WorldSBK i jest przedsionkiem cyklu World Superbike, będącego najbardziej prestiżową kategorią, w której ścigają się zawodnicy dosiadający motocykli produkcyjnych. 

Włoska ekipa Althea Racing, dla której w 2011 roku tytuł mistrza świata klasy Superbike wywalczył dosiadający Ducati Hiszpan Carlos Checa, w sezonie 2024 wystawi w klasie Supersport dwa motocykle Ducati Panigale V2 955.

Drugiej maszyny dosiądzie Włoch Niccolo Antonelli. Managerem ekipy będzie Moreno Coppola. 

W sezonie 2023 ekipa Althea wywalczyła siedem podiów, w tym jedno zwycięstwo, a także czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej zawodników. 16 z 24 wyścigów wygrał z kolei dosiadający Ducati Panigale V2 955 ostateczny mistrz świata, Włoch Nicolo Bulega.

„Bardzo się cieszę z dołączenia do zespołu Althea Racing i debiutu w mistrzostwach świata World Supersport – mówi Piotr Biesiekirski. – Poznałem szefa ekipy, Genesio, dopiero niedawno, ale już zrobił na mnie świetne wrażenie. Jestem pewien, że zbudujemy bardzo bliską relację, ponieważ jego pasja do tego sportu jest ogromna. Jestem także przekonany, że zespół zrobi wszystko i da mi najlepsze możliwe wsparcie. Słyszałem wiele dobrego o Ducati i Althea, dlatego jestem bardzo podekscytowany naszym nowym, wspólnym wyzwaniem. Jestem bardzo zmotywowany, aby walczyć o jak najlepsze rezultaty. Nie mogę się doczekać pierwszych testów i oczywiście startu sezonu w Australii. Dziękuję także Grupie Euvic za wieloletnie wsparcie, dzięki któremu mogę zrobić kolejny krok w mojej wyścigowej karierze i zostać pełnoetatowym zawodnikiem mistrzostw świata”.

„Witam w zespole Piotra i Niccolo, i jestem przekonany, że zajdą bardzo daleko w mistrzostwach świata World Supersport – dodaje szef zespołu, Genesio Bevilacqua. – Obaj pokazali już na co ich stać w mistrzostwach, w których walczy się bardzo zaciekle i w których poziom jest bardzo wysoki. To dwóch bardzo ambitnych zawodników, którzy mają ogromny potencjał do dalszego rozwoju. To ważne, aby pracować ze sportowcami, którzy chcą robić postępy i mają ten wyścigowy głód”.

Źródło, Informacja Prasowa.