Marek Szkopek triumfuje w WMMP w debiucie w nowym zespole

Obrońca tytułu motocyklowego mistrza Polski klasy Superbike, Marek Szkopek wygrał na torze w Poznaniu oba wyścigi drugiej rundy sezonu 2023 w swoim pierwszym tegorocznym starcie w barwach Teamu LRP Poland. Dwukrotnie na podium klasy Superstock 1000 stanął także Bartłomiej Lewandowski, który wystartował w swoich pierwszych wyścigach w tym roku.

37-letni Marek Szkopek, który w Teamie LRP Poland startował w przeszłości zarówno w mistrzostwach Polski, jak i mistrzostwach świata, ponownie dołączył do ekipy Bartłomieja Lewandowskiego tuż przed drugą rundą WMMP.

Choć nie miał zbyt wiele czasu na poznanie nowego modelu BMW S 1000 RR i opon Pirelli, aktualny mistrz Polski narzucił świetne tempo, w sobotę po zaciętej walce wygrywając z przewagą siedmiu dziesiątych sekundy, a w niedzielę finiszując aż sześć sekund przed drugim zawodnikiem.

W Poznaniu wystartował także Bartłomiej Lewandowski, który swoje pierwsze wyścigi w tym sezonie dwukrotnie kończył na trzeciej pozycji w klasie Superstock 1000. To świetny rezultat biorąc pod uwagę fakt, że dla managera Teamu LRP Poland był to dopiero piąty wyjazd na tor w tym roku.

Odpowiednio piąte i szóste miejsce w klasie Superbike wywalczył z kolei trzeci z zawodników dosiadających charakterystycznych, żółto-czarnych motocykli BMW, Grzegorz Hanuszewicz. Trzecia runda WMMP odbędzie się za trzy tygodnie na słowackim torze Slovakiaring.

Bardzo dziękuję całej ekipie LRP Poland nie tylko za szansę, ciepłe przyjęcie i ciężką pracę, ale także za świetnie przygotowane i bardzo konkurencyjne BMW, na którym jazda dała mi w ten weekend ogromną frajdę – mówi Marek Szkopek. – Dziękuję także mojej żonie i córeczce oraz wszystkim kibicom za ogromne wsparcie. Pierwszy wyścig był bardzo trudny, bo musiałem gonić stawkę po niezbyt udanym starcie, ale w niedzielę byłem w stanie minąć linię mety z dość sporą przewagą, co pokazało, że z każdym okrążeniem coraz lepiej dogaduję się z moim nowym motocyklem”.

Nie planowaliśmy w tym roku startów w mistrzostwach Polski, ale cieszymy się, że mogliśmy pomóc Markowi w powrocie na tor, a on odwdzięczył się nam rewelacyjnym tempem i wynikiem – dodaje Bartłomiej Lewandowski. – Jeszcze kilka dni temu nie byliśmy pewni, czy będziemy w stanie przygotować dla niego motocykl, ale cała ekipa, z Marcinem Kolanowskim na czele, wykonała świetną pracę. Nagrodą za nią było spektakularne, podwójne zwycięstwo i piękna historia, która zatoczyła koło, bo przecież startowaliśmy już razem w przeszłości. Dla mnie to także był bardzo udany weekend. Choć to były moje pierwsze wyścigi i dopiero piąty wyjazd na tor w tym roku, to jednak dwukrotnie stanąłem na podium. To świetny weekend dla całej ekipy”.

Źródło, Informacja Prasowa / Team LRP Poland Facebook