Kara dla Marca Marqueza podtrzymana

Dużo zamieszania wynikło co do kary dla Marca Marqueza za incydent z Miguelem Oliveirą. Pierwotnie w dokumencie FIM informacja była taka, że Marc Marquez otrzymuję karę podwójnego dłuższego okrążenia podczas Grand Prix Argentyny na torze Termas de Rio Hondo.

Po badaniach medycznych okazało się, że Hiszpan musi podać się pilnej operacji po diagnozie złamania podstawy pierwszej kości śródręcza prawego kciuka z przemieszczeniem. Oznaczało to, że ominie go runda w Ameryce Południowej. Tym samym zgodnie z dokumentem FIM ominęłaby go również kara. Prawdopodobnie sędziowie nakładając sankcję na ośmiokrotnego mistrza Świata nie wzięli pod uwagę, że może on opuścić kolejną rundę.

Jest to sytuacja zupełnie inna, którą otrzymał Celestino Vietti. Nakładając na niego karę za Grand Prix Valencji 2022, sędziowie w protokole poinformowali, że musi ją odbyć podczas kolejnej rundy, w której weźmie udział. Natomiast u Marca była informacja o konkretnej rundzie.

Sędziowie po informacji o braku udziału Marqueza w kolejnym Grand Prix postanowili zmienić poprzednią decyzję i będzie on musiał wykonać karę podwójnego dłuższego okrążenia w pierwszej rundzie Grand Prix po powrocie do zdrowia.

Biorąc pod uwagę kontuzję i brak udziału zawodnika MotoGP Marca Marqueza w #ArgentinaGP, kara podwójnego długiego okrążenia zostanie nałożona w następnym wyścigu MotoGP, w którym będzie mógł uczestniczyć